10 питань для ортодонтів
29.09.2017

Мабуть, у ортодонтів виникає запитання - навіщо їм пародонтологія? Або у пародонтологів - навіщо їм ортодонтія? :) 

Насправді, причин тому є дуже багато.

Перш за все, поширеність захворювань пародонту є дуже високою - щонайменше 50%, а у населення України ці цифри можуть бути значно більшими. Іншими словами, шанс того, що у ортодонтичного пацієнта є та чи інша пародонтальна проблема, є дуже і дуже високий. 

Це дуже важливо у зв'язку з тим, що ортодонтичне переміщення зубів, у яких є нелікований пародонтит, загрожує дуже швидким прогресуванням захворюванням та навіть втратою зуба. Саме тому ортодонтам дуже важливо знати, коли можна починати ортодонтичне лікування, а коли варто скеровувати пацієнта до пародонтолога.

Те ж саме стосується і ясенних рецесій. Адже не секрет, що певні ортодонтичні переміщення (так звані "сприятливі") можуть покращити ситуацію, а деякі навпаки - погіршити (так звані "несприятливі" переміщення). Саме тому ортодонтам дуже важливо знати різницю між цими переміщеннями, вміти оцінювати фенотип тканин і визначати, чи потрібно здійснювати закриття рецесій (чи потовщення фенотипу ясен) до чи після ортодонтії.


Поширеність захворювань пародонту є дуже високою - щонайменше 50%, а у населення України ці цифри можуть бути значно більшими.

Ще один дуже цікавий аспект - це участь ортодонта в комплексному лікуванні. Адже коли вже завершено пародонтологічне лікування і пародонтит є стабілізований (немає пародонтальних кишень), ортодонти можуть зробити величезну і дуже важливу роботу для корекції наслідків пародонтиту (міграцій зубів, віялоподібного розходження, екструзії та ін), оклюзійних співвідношень чи естетичного позиціювання зенітів з метою підготовки до подальшого протезування.

Більш того, в ряді випадків за допомогою ортодонтичних методів можна навіть сприяти пародонтальній регенерації та збільшувати рівень пародонтального прикріплення біля зуба.

І, навпаки, інші спеціалісти (пародонтологи, імплантологи) можуть допомогти ортодонтам у комплексних випадках. У пацієнтів з пародонтитом, які втратили значну кількість кісткової тканини, дуже важко забезпечити належну якірну фіксацію. Саме тому у нагоді можуть стати остеоінтегровані (іншими словами, "постійні") імплантати. Але для постановки таких імплантатів дуже важливо, за допомогою діагностичного "сет-апу", вказати точне розміщення цих імплантатів, на основі планування кінцевого положення зубів після ортодонтичного лікування.

Крім того, за допомогою нескладних методів кортикотомії пародонтологи можуть значно пришвидшити ортодонтичне переміщення зубів.

Всі ці, а також багато інших питань будуть підніматись на нашому Міждисциплінарному конгресі.

Наша ідея - об'єднати в одній аудиторії пародонтологів, ортопедів та ортодонтів, які працюють в одній команді над вирішенням комплексних завдань.

Спеціально для ортодонтів ми також склали перелік із 10-ти запитань, на які Ви отримаєте відповіді, відвідавши наш Конгрес.