– матеріал, що використовується для постановки пломб та створення прямих реставрацій.
За консистенцією нагадує м‘який пластилін, тому дозволяє лікарю-стоматологу точно відтворити втрачену анатомічну форму зуба. Твердне під дією ультрафіолету.
Існує безліч кольорів та відтінків композитів, тому Ваш стоматолог може підібрати колір, який ідеально відповідає кольору Ваших власних зубів.
Реєстрація на "Викрутаси з зубами 2021" для дійсного члена УАП
– метод рентгенологічної діагностики, який дозволяє візуалізувати досліджувану ділянку пошарово. Призначається як дорослим, так і пацієнтам підліткового та дитячого віку, оскільки має безпечну дозу опромінення.
КПКТ не є обов‘язковим методом діагностики, однак в певних клінічних ситуаціях без КТ лікування провести неможливо, наприклад, при необхідності імплантації чи складного видалення.
Реєстрація на "Викрутаси з зубами 2021" для дійсного члена УАП
– додатковий засіб гігієни ротової порожнини, що дозволяє очищати міжзубні проміжки, оскільки ці місця недоступні для зубної щітки.
Ваш стоматолог допоможе правильно підібрати тип та розмір йоржика і навчить правильно ним користуватись. Якщо деякі міжзубні проміжки надто вузькі, їх можна очищати флосом.
Використовувати міжзубні йоржики достатньо один раз на день, а змінювати їх за необхідності – якщо йоржик ламається або стирається.
Реєстрація на "Викрутаси з зубами 2021" для дійсного члена УАП
Підвищена чутливість зубів (поява болю, неприємних відчуттів, оскоми) до певних подразників – холодна/гаряча їжа чи напої, вживання продуктів з високим вмістом кислот та цукрів. Причинами гіперчутливості можуть бути:
– неправильне або надто агресивне чищення зубів
– використання зубної пасти з високою абразивністю
– захворювання пародонту, що призводять до опущення ясен (рецесій)
– надмірне стирання твердих тканин зубів (напр., внаслідок бруксизму)
– наявність клиновидних дефектів
– травматичні звички (використання зубочисток), надмірне використання флосів
Реєстрація на "Викрутаси з зубами 2021" для дійсного члена УАП
Тонкі накладки на зуби, які використовуються не лише для покращення естетики, а й для відновлення функцій зубів. Виготовляються з різних матеріалів (композит, кераміка) та різними способами (вручну стоматологом або в зуботехнічній лабораторії). Товщина вінірів, як і кількість спрепарованих твердих тканин зуба, – дуже варіабельні. Залежать від клінічної ситуації кожного окремого пацієнта. Необхідну саме Вам кількість вінірів зможе сказати лікар-стоматолог. Вініри встановлюються в порожнину рота після професійної гігієни, а також на повністю проліковані зуби, тому якщо у Вас є пломби – хвилюватись не варто, вони сумісні з вінірами.
Реєстрація на "Викрутаси з зубами 2021" для дійсного члена УАП
Своєрідні аналоги зубної щітки існували ще 5000 років тому. «Жувальні палички», кістки, деревина, слонова кістка та свиняча щетина формують багатовікову історію чищення зубів. Щітка із нейлоновими ворсинками, якою ми користуємось сьогодні, була винайдена у 1938-му році. Нині, на додаток до мануальних зубних щіток, безліч виробників пропонують електричні зубні щітки.
Як мануальні, так і електричні зубні щітки здатні ефективно очищати зуби. Люди, яким важко користуватись мануальними зубними щітками, можуть отримувати неабияку вигоду та комфорт від користування електричними аналогами. Розмір та форма зубної щітки повинна бути такою, що дозволить очищати найбільш важкодоступні місця ротової порожнини та легко поміщатись в роті.
Незалежно від того, якою зубною щіткою Ви користуєтесь, рекомендується чистити зуби щонайменше двічі на добу пастою із фтором та використовувати дентальний флос або інший засіб для очищення міжзубних проміжків щонайменше один раз на добу.
Надважливо зберігати Вашу зубну щітку в чистоті. Промивайте зубну щітку під проточною водою після чищення для видалення залишків їжі чи пасти. Зберігайте зубну щітку в вертикальному положенні із доступом повітря, щоб вона була сухою між використанням. Не покривайте головку зубної щітки та не зберігайте її в закритих контейнерах, адже закрите вологе середовище більш сприятливе для росту патогенної мікрофлори.
Не забувайте змінювати зубну щітку кожні три місяці або після перенесених інфекційних захворювань. Зношені ворсинки, що втрачають свою форму, є менше ефективними при чищенні зубів.
Реєстрація на "Викрутаси з зубами 2021" для дійсного члена УАП
Разом із зубною щіткою та дентальним флосом, зубна паста сприяє видаленню залишків їжі та нальоту із зубів та ясен.
Зубні пасти випускають у вигляді гелю, порошку і, власне, пасти. Пасти можуть різнитись за властивостями та складом, проте, усі зубні пасти містять деякі загальні компоненти.
· М’який абразив. Сприяє видаленню залишків їжі та поверхневих плям за участі зубної щітки.
· Зволожувач. Цей інгредієнт попереджує втрату вологи і запобігає висиханню та злипанню пасти.
· Ароматизатор. Саме цей компонент надає пасті певного солодкуватого смаку та відчуття свіжості. Ароматизатор не спричиняє карієсу, адже не містить цукру.
· Згущувач. Сприяє стабілізації формули зубної пасти.
· Детергент. Завдяки детергенту паста спінюється, поширюється по всій порожнині рота та очищає зуби.
В залежності від зубної пасти, до її складу можуть додаватись й інші інгредієнти для досягнення певних гігієнічних, профілактичних чи лікувальних цілей. Ось кілька важливих речей, про які слід пам’ятати при виборі пасти:
· Захист від карієсу. Фтор – природній засіб для боротьби із карієсом, що зміцнює емаль. Проте, не всі пасти містять фтор, тому ретельно перевіряйте пасту перед покупкою для профілактики карієсу.
· Зубний наліт та гінгівіт. Велика кількість ринкових зубних паст містить інгредієнти, що борються із накопиченням зубного нальоту та гінгівітом – початковою стадією захворювань ясен.
· Відбілювання. Відбілюючі зубні пасти містять спеціальні хімічні чи полірувальні агенти, що сприяють кращому видаленню поверхневих плям на емалі у порівнянні із пастами щоденного вжитку.
· Пасти для зняття чутливості. Чутливість зубів – досить поширена нині проблема, спеціальні компоненти зубної пасти допоможуть Вам забути про неприємні відчуття під час вживання їжі чи напоїв.
Реєстрація на "Викрутаси з зубами 2021" для дійсного члена УАП
наші зуби вкриті в’язкою плівкою, що носить назву зубного нальоту і може сприяти виникненню карієсу та захворювань ясен.
В зубному нальоті містяться бактерії, які, після споживання людиною продуктів із вмістом цукру, можуть продукувати кислоти, що атакують зубну емаль. Повторні та часті атаки можуть спричинити значне пошкодження емалі, що призводить до утворення каріозних порожнин. Наліт, що не усувається шляхом щоденного чищення зубів та використання засобів для міжзубного очищення, твердіє та перетворюється на зубний камінь.
Накопичення каменю вище лінії ясен може призводити до запалення ясен та їхньої кровоточивості. Таке явище носить назву гінгівіту – початкової стадії захворювань тканин пародонту.
Ви можете запобігати накопиченню каменю та утворенню каріозних порожнин, регулярно відвідуючи стоматолога, очищаючи зуби двічі на добу пастою із вмістом фтору, а також використовуючи дентальний флос чи інші засоби для очищення міжзубних проміжків.
Реєстрація на "Викрутаси з зубами 2021" для дійсного члена УАП