Скронево-нижньощелепний сугроб
суглоб, завдяки якому людина може відкривати та закривати рот.
СНЩС – це складний парний суглоб, елементи якого, функціонуючи як одне ціле, дозволяють нам жувати, розмовляти та ковтати. СНЩС складається із м’язів, зв’язок та кісток щелепи.
Будь-яка проблема, що призводить до змін в роботі цього складного механізму, може призводити до розладів СНЩС. До можливих причин розладів СНЩС відносять:
· артрит;
· дислокацію;
· травматичні пошкодження;
· порушення прикусу та положення зубів;
· стрес та бруксизм.
Діагностика є надважливим моментом перед здійсненням будь-якого лікування. Загальне стоматологічне обстеження включає в себе огляд м’язів та суглобів на предмет болісної чутливості, клацання, хрускоту та будь-яких порушень при рухах. В залежності від діагнозу, лікар може провести лікування чи скерувати Вас до іншого спеціаліста.
Американська школа рекомендує дотримуватись підходу «менше – найчастіше найкраще» у полегшенні проявів порушення роботи СНЩС перед професійним лікуванням або щоб уникнути його. Для цього слід:
· вживати більше м’якої їжі;
· уникати жування гумок та нігтів;
· використовувати спеціальні гріючі засоби;
· застосовувати релаксуючі техніки для зняття напруження в щелепі, такі як медитація та інші.
В залежності від наявних симптомів, лікар може запропонувати наступне лікування:
· вправи для зміцнення м’язів;
· медикаменти, для розслаблення м’язів (міорелаксанти), послаблення болю (анальгетики), заспокійливі чи протизапальні препарати;
· нічна капа для зменшення проявів бруксизму.
В окремих випадках лікар може запропонувати ортодонтичне лікування для виправлення неправильного прикусу чи положення окремих зубів.