Назад

Зубні щітки

пристосування для чищення зубів і масажу ясен

Своєрідні аналоги зубної щітки існували ще 5000 років тому. «Жувальні палички», кістки, деревина, слонова кістка та свиняча щетина формують багатовікову історію чищення зубів. Щітка із нейлоновими ворсинками, якою ми користуємось сьогодні, була винайдена у 1938-му році. Нині, на додаток до мануальних зубних щіток, безліч виробників пропонують електричні зубні щітки.

Як мануальні, так і електричні зубні щітки здатні ефективно очищати зуби. Люди, яким важко користуватись мануальними зубними щітками, можуть отримувати неабияку вигоду та комфорт від користування електричними аналогами. Розмір та форма зубної щітки повинна бути такою, що дозволить очищати найбільш важкодоступні місця ротової порожнини та легко поміщатись в роті.

Незалежно від того, якою зубною щіткою Ви користуєтесь, рекомендується чистити зуби щонайменше двічі на добу пастою із фтором та використовувати дентальний флос або інший засіб для очищення міжзубних проміжків щонайменше один раз на добу.

Надважливо зберігати Вашу зубну щітку в чистоті. Промивайте зубну щітку під проточною водою після чищення для видалення залишків їжі чи пасти. Зберігайте зубну щітку в вертикальному положенні із доступом повітря, щоб вона була сухою між використанням. Не покривайте головку зубної щітки та не зберігайте її в закритих контейнерах, адже закрите вологе середовище більш сприятливе для росту патогенної мікрофлори.

Не забувайте змінювати зубну щітку кожні три місяці або після перенесених інфекційних захворювань. Зношені ворсинки, що втрачають свою форму, є менше ефективними при чищенні зубів.