Глосарій Глосарій Корисні документи Документи Академія рекомендує Рекомендації
Фахівцям Пацієнтам
Усі документи
Оральна патологія

Пародонтологічне здоров'я та гінгівіт. Клінічні гайдлайни №1

Матеріал підготував: Максим Дем’янов
РедакціяСофія Цехмейстер
Наша щоденна практика показує, що кожен новий пацієнт – це індивідуальний та унікальний випадок, який потребує грамотного підходу до встановлення діагнозу та складання плану лікування. Завдання нас як лікарів правильно розпізнати та класифікувати патологію, аби кожного пацієнта перевести в статус «успішно пролікований».
Саме тому UAPlatform підготувала для Вас переклад серії гайдлайнів, випущених Європейською Федерацією Пародонтології (EFP), що містять практичні рекомендації щодо застосування нової класифікації захворювань тканин пародонту та периімплантних тканин.
Нова класифікація є продуктом Всесвітнього Воркшопу з класифікації захворювань та станів тканин пародонту та периімплантних тканин, який відбувся в Чикаго в листопаді 2017 року.
Всесвітній Воркшоп був організований спільно Американською Академією Пародонтології (AAP) та Європейською Федерацією Пародонтології (EFP), щоб створити консенсусну базу знань для нової класифікації, яка має просуватись у всьому світі. Нова класифікація оновлює попередню, зроблену в 1999 році. Дослідження та звіти про консенсус Всесвітнього Воркшопу були опубліковані одночасно в червні 2018 року в Journal of Clinical Periodontology та Journal of Periodontology. Нова класифікація була офіційно представлена двома організаціями на конгресі EuroPerio9 в Амстердамі в червні 2018 року.
Повну версію першого гайдлайну, що стосується базових понять та термінів нової класифікації, можна завантажити за посиланням
Завантажити Документ

Зв'язок між пародонтитом та цукровим діабетом

Колеги, в останньому номері Journal of Clinical Periodontology вийшли консенсусні твердження на основі спільної конференції Європейської Федерації Пародонтологів та Міжнародної Федерації Діабету. Це найновіші та найповніші дані по взаємозв’язку між пародонтитом та цукровим діабетом.

Окрім висновків, подані також дуже чіткі рекомендації для клінічної практики.

Завантажити Документ

Інформація про пародонтит для пацієнтів

Колеги, ми підготували для Вас графічні слайди, які Ви можете використовувати для пацієнтів – з інформацією про пародонтит, його причини, ступені та лікування.

За цим посиланням є версії keynote, PDF та PowerPoint – можете зробити для себе свою версію, з своїми фото та логотипами. Єдине прохання – залишити логотип UAP 🙂

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B9_2DGqIvoGsdEhTbHJjdmlTdG8

Завантажити Документ

"Рекомендований протокол стоматологічного прийому в період пандемії COVID-19”

Друзі, які і обіцяли, викладаємо у загальний доступ “Рекомендований протокол стоматологічного прийому в період пандемії COVID-19”, який став результатом кропіткої роботи та спільних зусиль Ukrainian Academy of Periodontology та Національна спілка стоматологів України. Протокол базується на доказовій інформації, що існує на даний момент щодо боротьби з COVID-19, а також є підсумком аналізу рекомендацій провідних світових стоматологічних організацій та організацій по контролю інфекції.

Акцент протоколу зосереджений на плановій роботі вже після завершення карантину, однак його можна використовувати і для організації виключного ургентного прийому. Протокол є динамічним, і буде постійно змінюватись/доповнюватись з появою нової інформації щодо пандемії COVID-19 в світі та в Україні.

Хочемо наголосити на тому, що протокол містить лише рекомендації, і не є юридичним документом, обов’язковим до виконання. Ми радимо використовувати його як орієнтир для провадження Вашої практики, і вже на нього нашаровувати свій локальний протокол.

Повний протокол у форматі PDF
https://bit.ly/3fQWLr1

Версія супровідної документації у форматі Word (для того, щоб мати можливість редагувати окремі документи)
https://bit.ly/2ySrqU2

Для кращого розуміння наданих рекомендацій, радимо переглянути запис вебінару Myron Uhryn та Myroslav Solonko – https://bit.ly/2Z0zGMw

Бажаємо всім залишатись здоровими!

Myron Uhryn Orest Shtuka Myroslav Solonko

Завантажити Документ

5 кроків до успіху в дитячій стоматології

Колеги, запрошуємо отримати максимум від ситуації, в якій ми опинились, та підвищити свою майстерність в сфері дитячої стоматології або ж взагалі розпочати свій професійний шлях.

Наші партнери S-education, Галина Солонько та Марія Долгова підготували унікальну навчальну програму, яка детально висвітлить найктуальніші питання та проблеми дитячої стоматологіїї в рамках 5 онлайн лекцій. Приємним бонусом стане міні-лекція одного із провідних міжнародних експертів, який поділиться своїм досвідом та знаннями із українськими спеціалістами.

З детальною програмою можна ознайомитись за посиланням https://bit.ly/3at5rzA

Завантажити Документ

Рекомендуємо всім до прочитання.

Стаття — глобальний заклик до дії щодо профілактики, діагностики та лікування пародонтиту.
Цей заклик підписаний усіма провідними пародонтологічними асоціаціями світу.
В тексті є також посилання на повну версію статті, де представлені останні дані щодо поширеності пародонтиту, його впливу на загальне здоров’я, а також рекомендації щодо профілактики та лікування (тут ви зможете взяти багато мотиваційних фраз для своїх пацієнтів).
До речі, одним із обов’язкових пунктів є широке впровадження пародонтального скринінг-тесту (тому, хто ще його не використовує, дуже рекомендуємо ввести його у Вашу практику — https://psr.uaperio.org )
http://www.efp.org/newsupdate/leading-researchers-call-for-global-acti/

Завантажити Документ
loader
А
На жаль, нічого не знайдено
Слів, що починаються на цю букву, наразі немає.
loader
A
Атипове видалення зуба
Видалення зуба, який не прорізався і розміщений в товщі кісток верхньої або нижньої щелеп.
Афтозний стоматит
Незаразне захворювання, що виникає в порожнині рота у вигляді невеликих сірих чи білих афт (виразок) із червоним обідком. Можуть з’являтись одиночні афти або кілька афт одразу. Точна причина виникнення невідома,…
Анестезія (місцева)
Використовується для попередження виникнення болю в окремих ділянках шляхом блокування чутливості нервів. Залежно від маніпуляції лікар може наносити спеціальний гель для поверхневого знечулення ясен або виконувати ін’єкційну анестезію для знечулення…
Альвеоліт (суха лунка)
Болісний стан лунки після нещодавнього видалення з неї зуба. Може виникати через вимивання кров’яного згустка з лунки, що, в свою чергу, оголює кістку та нервові закінчення. При появі больових відчуттів…
Абцес зуба
Запальний процес, який зазвичай виникає в ділянці кореня зуба. Супроводжується постійним ниючим або гострим болем, почервонінням та набряком в ділянці кореня зуба, неприємним присмаком в роті, можливим виділенням гною та…

Найближчі події